Наші адреси: Львів
• ТЦ ПАСАЖ, вул. Шпитальна 9
• вулиця Богдана Хмельницького 188,
  Радіоринок, 3 поверх, 4 ряд місце 23
Телефон: +3 8(066)-630-00-37
Каталог товарів

Цапонлак

Цапонлак

Цапонлак - (від нім. Zaponlack) - прозорий розчин нітроцелюлози в органічному розчиннику, зазвичай в ацетоні, етилацетаті або діетиловому ефірі (колодій), використовуваний для покриття металевих виробів, документів і т. П. З метою запобігання їх від впливу агресивного середовища та маркування . Після висихання (випаровування розчинника) утворює міцну, газо- і водонепроникну плівку [1].

Для додання кольору в лак додають органічні барвники.

Почав застосовуватися в кінці 19 століття для заміни набагато більш дорогого шелаку, цапонлак хоч і поступався шелаку в електроізоляційних властивості та стійкість до атмосферних впливів, але був набагато дешевше.

Застосування цапонлаку

Основне застосування цапонлаку  в техніці - покриття їм паяних олов'яно-свинцевими припоями електричних з'єднань. Необхідність цього викликана тим, що основна причина виходів з ладу апаратури з навісним монтажем електронних елементів з часом - кільцеві мікротріщини в місці пайки - самі по собі не здатні викликати порушення електричного контакту і відмова апаратури, але проникнення в тріщину парів води з подальшою їх конденсацією викликає з часом освіту плівок погано проводять електричний струм оксидів олова і свинцю, що збільшує електричний опір контакту. Цапонлак, нанесений на паяні з'єднання утворює на його поверхні міцну, еластичну плівку, що перешкоджає розвитку корозії в тріщинах. Також служить маркером візуального контролю якості пайки - контролер зазначає перевірені їм пайки. Застосовуваний для цього цапонлак забарвлюється в малиновий, зелений або темно-фіолетовий колір додаванням в розчин нітроцелюлози синтетичних органічних барвників.

Обмежене застосування цапонлак має в світлотехніці - їм забарвлюються колби малопотужних ламп розжарювання, наприклад, в ялинкових електричних гірляндах.

Цапонлак застосовується у виготовленні ялинкових та інших прикрас.

Також застосовується в техніці для фіксації (стопоріння) різьбових з'єднань для запобігання від самочинного розгвинчування при впливі, наприклад, вібрацій.

Цапонлак іноді застосовується в ентомології для нанесення міток на крила комах (див Міграція лускокрилих).
Герметизація та маркування цапонлаком куль патронів.

Цапонлак масово застосовується у виробництві боєприпасів: для герметизації стиків кулі (снаряда) і капсулів з гільзою в унітарних патронах і пострілах. Також цапонлаком наноситься кольорове маркування на спеціальні види боєприпасів: наприклад, трасуючі патрони російського виробництва мають зелене маркування кінця кулі за допомогою цапонлаком.

Показувати: Список / Сітка
Відображати:
Сортування
Цапонлак жовтий
Цапонлак жовтий ..
34.03 грн
Цапонлак зелений
Цапонлак зелений ..
34.03 грн
Цапонлак прозорий
Цапонлак прозорий ..
34.03 грн
Цапонлак синій
Цапонлак синій ..
34.03 грн
Цапонлак червоний
Цапонлак червоний ..
34.03 грн
Працює на OpenCart
РадіоТехПайка - Все для ремонту та радіолюбителів. © 2019
mail: radiorinok_lviv@ukr.net
+3 8(066)630-00-37