Наші адреси: Львів
• ТЦ ПАСАЖ, вул. Шпитальна 9
• вулиця Богдана Хмельницького 188,
  Радіоринок, 3 поверх, 4 ряд місце 23
Телефон: +3 8(066)-630-00-37
Каталог товарів

Резистори

Резистори

Рези́стор або о́пір  (від лат. resisto — опираюся) — елемент електричного кола, призначений для використання його електричного опору[1]. Основною характеристикою резистора є величина його електричного опору. Для випадку лінійної характеристики значення електричного струму через резистор в залежності віделектричної напруги описується законом Ома.

Резистори належать до електричних компонентів, що застосовуються в схемах електротехніки та електроніки для обмеження сили струму та розподілу напруги. Резистори — найпоширеніші пасивні компоненти електронної апаратури, що використовуються як навантаження, споживачі та подільники в колах живлення, як елементи фільтрів, шунти, в колах формування імпульсів і т.д.

Основні параметри резисторів[ред. • ред. код]

Резистори характеризують номінальним значенням електричного опору (від доль Ом до 1000 ГОм), прийнятним відхиленням від нього (0,001...20 %), максимальною потужністю розсіювання (від сотих часток Вт до декількох сотень Вт), граничною електричною напругою татемпературним коефіцієнтом електричного опору.

Класифікація резисторів[ред. • ред. код]

В залежності від призначення резистори діляться на дві групи: резистори загального призначення та резистори спеціального призначення, до яких належать: високоомні резистори, високовольтні резистори, високочастотні резистори та прецизійні резистори.

За видом резистивного матеріалу резистори класифікуються на:

  • дротяні резистори (найдавніші) — відрізок дроту з високим питомим опором , намотаний на неметалевий каркас. Можуть мати значнупаразитну індуктивність;
  • плівкові металеві резистори — тонка плівка металу з високим питомим опором, напилена на керамічне осердя, на кінці якого надіті металеві ковпачки з дротяними виведеннями. Це найпоширеніший тип резисторів;
  • металофольгові резистори — як резистивний матеріал використовується тонка металева стрічка;
  • вугільні резистори — бувають плівковими і об’ємними. Використовують високий питомий опір графіту;
  • напівпровідникові резистори — використовують опір слабколегованого напівпровідника. Ці резистори можуть бути як лінійними, так і мати значну нелінійність вольт-амперної характеристики. В основному використовуються в складі інтегральних мікросхем, де інші типи резисторів застосувати важче.

За характером зміни опору резистори поділяються на:

За видом монтажу резистори бувають:

За видом вольт-амперної характеристики:

Ця категорія порожня.
Працює на OpenCart
РадіоТехПайка - Все для ремонту та радіолюбителів. © 2019
mail: radiorinok_lviv@ukr.net
+3 8(066)630-00-37